Založ si blog

Na brušku, na chrbte, a iné mačacie polohy… :-)

Takže, takže! Tá vaša Pastierka rozprávok, čo vám šarapatí na blogu, si dnes zmyslela, že príde k nám do ZOO. A miesto toho, aby si doniesla svoju striebornu krásku, ktorú vraj ľúbi najviac na svete, mala so sebou dáke cvakadlo. A stále len cvakala.

 

 

Tuto cvakla mňa. Ja som Pán Lev. Najradšej mám polohu na bruchu alebo na boku. Veľmi dobre sa mi tak spí. Hlavne keď som napapaný a sýty. Vtedy sa mi nechce nikoho zožrať.

Bojnice7(lev)

 

 

Tuto zas cvakla moju Pani Levicu. Ako vidíte, tá ma zas rada polohu na chrbáte. No, proste, čo vám mám povedať, rozkošnica rozkošná…

 

Bojnice9(tiger) 

A tuto cvakla mojho kamoša, Pána Tigra. Máme podobnú záľubu. Radi podriemkávame a spíme. Stavím sa, že sníva sen o krásnej Tigrici. Na rozdiel odo mňa je totiž sám a zišla by sa mu dáka, čo by ho občas láskyplne capla labkou po tom vzácnom čiernobielom kožuchu!

 Bojnice (ja a prasiatko)

Žeby dáka práve išla? Áááále… To je len tá vaša Pastierka rozprávok. Asi chce trénovať, aby nevyšla z cviku a chystá sa pásť plameniaky a pávy. Možno sem prišla hľadať strateného princa…

… No ten kto hľadá princa, často nájde obyčajné prasa. Ha! No! Ale aby ste vedeli, ani také prasiatko nie je na zahodenie.

Bojnice(somar) 

A k nám do ZOO príďte. Všeličomu vás naučíme, nielen tým mačacím polohám. Napríklad ako sa správne líže jazykom. Naše somáre to vedia dokonale. Ukážu vám to, stačí, ak ich nakrmite trávičkou. Nezabudnite – zajtra máme v našej (zzzz)Bojnickej ZOO nielen brány dokorán, ale aj riadnu, poctivú šibačku. Je predsa ešte stále Veľká noc!

 

:-))

Lúčim sa s vami, ja naslovovzatý Lev Levovič Levovatý, ktorý spravil namiesto Rozprávkarky túto reportáž, lebo jej sa chce práve vyskúšať

tie mačacie polohy… :-))))

Vianočná báseň

22.12.2023

December si zas Na perie z dažďa privyká. Boh ukryl svoje srdce Do medovníka. A čas je múdry blázon, Čo zobral všetkým kráľom Koruny. Polnočná omša Brnká na struny. Náhle sa vystrie vesmír, Dažďom spútany A siaha do hviezd Roztrasenými prstami. Že vraj som vaše, Teší sa dieťa, Čo v jasliach zohrievajú Kravičky. Anjel ho prikryl, Koledou, tónom z pesničky. Tak [...]

Ne/STRETNUTIE

07.04.2023

„Pútnička, kam si zmizla?“ „Nepoviem. Odišla som.“ „Prečo?“ „Nechce sa mi tu už byť s vami. Som unavená.“ „Z čoho…“ „Z vás… Ako míňate slová. Ste ako Maruškin otec. Nemajú pre vás cenu.

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

Rishi Sunak

Britské parlamentné voľby sa uskutočnia 4. júla, oznámil Sunak

22.05.2024 19:20

Ak by zvíťazili labouristi, Británia by mala šesť premiérov za osem rokov – prvýkrát od 30. rokov 19. storočia.

vysoký krvný tlak

Slováci zomierajú zbytočne predčasne, na preventívne prehliadky však nechodia. Ako to zmeniť?

22.05.2024 18:55

Na prevencii šetrí aj štát. Nedáva to zmysel, tvrdia odborníci.

výrub stromov

Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia

22.05.2024 18:45, aktualizované: 19:26

Poslanci parlamentu v stredu schválili novelu zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorú prijímali v skrátenom legislatívnom konaní.

známky, Pellegrinini

V Česku začali tlačiť Pellegriniho prezidentské známky. V pláne je aj autogramiáda

22.05.2024 18:00

Známka má netypický tvar. Bude mať hodnotu jedno euro.

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 1342175x
Priemerná čítanosť článkov: 3628x

Autor blogu