Založ si blog

Slušnosť za dvadsať ,,melónov“

Priznám sa, že som chcela tráviť čas inak – písaním poviedky. Tá je vlastne narýchlo spichnutá a možno by bola aj celkom hotová, keby ma ten potvorský škriatok škriatkovský neprinútil pozrieť sa na blog. Hneď prvý článok, čo vidím – o Igorovi Matovičovi!

Nuž, zaplakala som! Od smiechu, aj od žiaľu. Na Slovensku je to tak. Jeden povie to, druhý ono a hneď urobíme z blondiaka čierneho a z muchy vola. Najviac ma irituje, keď čítam niečo o niekom, koho poznám – a keď to, čo čítam, sú samé kydy. Nuž dobre. Stane sa. Zlodej je zlodej a ak niekto kradne, treba zakričať: chyťte ho. Ale keď robia zlodeja zo slušného človeka, tak to ma vie naštvať.

Ja nie som na politiku. Aspoň nie na tú veľkú. Som celkom normálny človiečik. Obyčajný človek, ktorý sa živí písaním.

Mojou politikou je mať dobre zamestnanie, šéfa, čo ma vie ohodnotiť, ktorý má ku mne ľudský prístup, ktorý vie zariadiť firemnú dovolenku pre všetkých svojich zamestnancov, ktorý im na ňu prispeje a sranduje s nimi na pláži. Ktorý vie, čo je kvalitná práca, kvalitná rodina, aj kvalitné zamestnanecké vzťahy.

 

Zhodou okolností takého šéfa mám.

Je ním Igor Matovič, najväčší srandista, akého poznám.

Takže, ak niekto naňho kydá, pozor: minimálne tí zamestnanci, čo včera v noci s ním cestovali z Chorvátska na Slovensko v jednom autobuse, zaňho dajú ruku do ohňa. Bol totiž jedným z nás, takým istým obyčajným človiečikom, ako sme my, nenatriasal sa v drahom aute, neletel lietadlom, netváril sa, že je čosi viac.

 

Za takú politiku, akú on vedie voči svojej firme a zamestnancom, som všetkými desiatimi. Je to pre mňa dostatočná legitimácia, že ešte má svedomie, aj zdravú mieru úsudku.

 

Igorko, až Ťa budú biť, daj vedieť, je tu pár takých, čo nadstavia chrbát!

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251530x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu