Založ si blog

Kto prestáva fajčiť, prestáva mať aj chuť na sex?

 

Priateľka sa mi zverila s trochu svojským, mierne delikátnym problémom:

,,Môj muž bol tuhý fajčiar, začal s cigaretami veľmi skoro, v pätnástich. Ako sám hovorieval, vyrastal v zafajčenom prostredí. Spával v obývačke, kde dlho do noci sedával nad knihami jeho otec a fajčil pritom cigarety. Cigaretový dym sa tak stal jeho sprievodcom už od malička. Vyfajčil zhruba krabičku denne. Nevadilo mi to, akosi to patrilo k nemu, aj keď som ja sama nefajčiarka. Mali sme výborný intímny život. Ak to mám povedať slušne, manžel mal mimoriadny sexuálny apetít. V prvé roky sme mali sex aj tri krát do dňa, potom to trochu zredlo, ale aj po desiatich rokoch bola naša spálňa dejiskom častých nočných hier.

Potom však začal manžel chorľavieť, dusilo ho v pľúcach a lekár mu zakázal cigarety. Poslúchol ho, ale stálo ho to nemalo síl. Prvé dni, čo prestal fajčiť, boli strašné. Stále bol nervózny a ustavične jedol. Sladké, slané, čo mu prišlo pod ruku.  Ďalším vedľajším efektom bolo, že prestal mať chuť na sex. Možno preto, že začal priberať a už nebol taký čulý ako predtým. Sám vravieval, že sa k pribúdajúcej váhe nevie aklimatizovať a bolia ho nohy.

Snažila som sa jeho sexuálny apetít vzkriesiť. Dala som si odtučňovaciu diétu, začala som chodiť na kozmetiku, do solárka, kúpila som si nové sexi prádielko. Začali sa za mnou obzerať cudzí muži, ale ten môj nie. Mohla som sa pred nim prechádzať aj v čipkovaných nohavičkách – a on nič. Jediné, čo ho baví, je sedieť pred televízorom a lúštiť krížovky… Stal sa z neho typický vyznávač papučovej kultúry, nechce sa mu chodiť von, na prechádzky, na dovolenke si sadol na ležadlo a sedel tam počas celého pobytu, zas len s tými krížovkami na kolenách. Také niečo, že vzrušenie z poznávania nových miest mu vôbec nehrozilo.

Nechcem, aby začal znovu fajčiť, za žiadnu cenu. Ani za tú, že už jeho sexuálny apetít nevstane z mŕtvych. Aj keď, pravdupovediac, občas mi je ľúto za tým levom, čo sa tak rád hrával v našej posteli… Možno, že je to tým, že už prešlo dvanásť rokov, čo sme sa dali dokopy a snáď už čas našich hier prešiel. No keď si predstavím, že ešte pred pol rokom bol celkom iný, nechce sa mi veriť, že je to ten istý človek.“

Tak zhrnula priateľka svoj problém. A ja teraz premýšľam, či to, že jej muž prestal fajčiť, má vplyv aj na jeho sexuálny apetít a tým aj na kvalitu ich sexuálneho života.

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251481x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu