Legenda o láske

Pre tých, čo majú radi rozprávky. Malých, väčších, aj pre tých, čo majú v sebe večné dieťa, keď už je dnes MDD. 

 

anjel, noc8411579_largeBoh vraj nestvoril svet za sedem dní, ako učia kresťania, ale za osem. Na siedmy deň stvoril človeka a na ôsmy deň jeho dušu. Do duše vdýchol svoju vlastnú podstatu, preto sa stala nesmrteľnou.

Vznikol však problém, pretože telo bolo z hliny, smrteľné. Vtedy sa Boh rozhodol, že daruje človeku viacero životov. Nebolo ich len päť, či šesť, ale celá dlhá niť, na ktorej životy viseli ako pestré korále. Bolo ich toľko, že duša mohla medzi nimi ľahko zablúdiť. Preto jej Boh daroval sprievodcu – anjela. Ten sprevádza dušu po celý čas jej nesmrteľnosti.

 

Vždy, keď si duša oblečie po smrti ďalší život, donesie si do nového tela obraz vlastného anjela. Túži po ňom zúfalou, smutnou láskou, plnou žiaľu a bolesti.

 

Keď je tá túžba príliš bolestná, anjel si vezme na seba ľudskú podobu. Vtedy človek  stretne naozajstnú lásku, schopnú neuveriteľných obetí. Ak má čisté a úprimné srdce, môže sa z nej tešiť po zvyšok  všetkých dní, ktoré sú mu v tom živote dané. Ak však jeho vnútro nahlodalo zlo, čo sa dosť často stáva, anjel sa mení na démona. Z krásnej a svetlej nesmrteľnej podstaty sa stáva samotné dno pekla.

 

No každý človek má moc, aby premenil démona znovu na anjela. Stane sa tak vtedy, keď svoje vnútro očistí, vyženie z neho zlo a spraví v svojom srdci miesto na odpustenie a dobro.

Zuzana Kuglerová: zhudobnené básne

26.10.2025

Matička PROSTOTA Matička Prostota, ty, čo si ešte svätá. Strelia ťa spod plota uprostred psieho leta.

Polnočná

21.10.2025

Dnes tu sme, zajtra nemusíme. Tak nejak cítim, že by tu niečo malo zostať a keďže viem, že ma na tejto platforme stále ludia vyhľadávajú, dávam sa sem, v svojej poézii

Vianočná báseň

22.12.2023

December si zas Na perie z dažďa privyká. Boh ukryl svoje srdce Do medovníka. A čas je múdry blázon, Čo zobral všetkým kráľom Koruny. Polnočná omša Brnká na struny. Náhle sa vystrie vesmír, Dažďom spútany A siaha do hviezd Roztrasenými prstami. Že vraj som vaše, Teší sa dieťa, Čo v jasliach zohrievajú Kravičky. Anjel ho prikryl, Koledou, tónom z pesničky. Tak [...]

Tuleň

Ospalý tuleň zablokoval dopravu, autá ho pri driemaní na slnku nerušili

10.04.2026 20:25

Ako sa notoricky známy miestny tuleň rozhodol zdriemnuť si uprostred cesty.

dublin

Benzínky „vyschli“, ceny vystrelili, ľudia panikária. V Írsku to vrie. Premiér: Situácia je veľmi vážna

10.04.2026 19:41, aktualizované: 20:41

Viac ako 100 čerpacích staníc je už teraz bez zásob. Počet zrejme stúpne na 500.

ČR Praha protest kultúra financie Klempíř

Klempíř: Koncesionárske poplatky zrušíme. Dôjde aj na zlúčenie? Opozícia: Likvidujete demokraciu

10.04.2026 19:12

Minister pôvodne avizoval, že koncesie by mali byť zrušené od januára budúceho roka.

Izraelske stíhačky F-15

Ankara: NATO nemá povinnosť zasiahnuť proti Iránu, aliancia je obranná

10.04.2026 18:34

Turecký minister obchodu tvrdí, že úlohou NATO je udržiavať bezpečnosť, nie viesť útočné operácie.

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 372
Celková čítanosť: 1503524x
Priemerná čítanosť článkov: 4042x

Autor blogu