Mám rada, ne/ľúbim, milujem. . . (alebo o mužoch v mojom živote)

Priatelia.

Tí ktorých mám rada. Zjavia sa s milým slovkom. Pohladia, potešia – a potichu zmiznú. Splynú s časom, aby sa znovu vynorili, tak isto milí a pozorní. Ktorého z nich poznám najdlhšie?

Imka… Poslal mi prvý pozdrav k meninám, hoci ich budem mať až o tri dni. :-) Sprevádza ma životom od mojich šestnástich rokov. Vtedy bol nesmelý, plachý chlapec, čo skladal básne. Dnes je z neho zrelý muž, čo skladá aforizmy. Skvelé. A dáva tajuplné hádanky. napríklad takúto: na čo myslia muži, keď fajčia cigaru?

 

Bolo tých priateľov viac. Niektorých mi dal reál, iných priniesol virtuál. S Gustavom sa skvelo cestuje. S Belim sa rada hrám na čajník a smeredejevského bega. Kussi je tiež nablízku, skrytý kdesi za obrazovkou. Iste sa usmieva, keď číta tieto riadky.

Aj ich poznám dlhé roky, hoci nie tak dlho, ako Imka. No a z tých najnovších Svetlo. Ten je radorečný. Resp, radopísmenkový, pretože písmenkuje o sto šesť.

Mám ich rada, aj ďalších.  Je to tá krásna priateľská láska, čo hreje pri srdci. Pretože viete, že ten človek do vás nekopne. Nemá dôvod.

 

Ľúbiť je niečo iné. Keď ľúbim muža, ľúbim ho so všetkým, aj s jeho telom. No momentálne je to tak, že sa to moje ľúbim niekam vytratilo. :-) Odišlo na vandrovku ako to vajce z rozprávky. Možno, že hľadá stratené šťastie, aj keď šťastie sa nedá stratiť. Dá sa len odplašiť.

 

Nakoniec mi zostáva len to milujem. Tak sa teda priznávam. Áno, milujem. Je to nádherný kus mužského stvorenia. Má oči ako dva nezbedné ohníky. Je vrtký ako vietor. A má rád moju záhradu. Aj moje piesne. Stále chce, aby som mu spievala tú jeho zaľúbenú:

… vydala mamička vydala dcerečku …

Keď mu ju dospievam, pritúli sa ku mne a spí.

Má celkom sladké, nevinné sny. A dva a pol rôčika.

Tak to je moja najväčšia láska.

Náš Kubíček,

:-)

 


 

Zuzana Kuglerová: zhudobnené básne

26.10.2025

Matička PROSTOTA Matička Prostota, ty, čo si ešte svätá. Strelia ťa spod plota uprostred psieho leta.

Polnočná

21.10.2025

Dnes tu sme, zajtra nemusíme. Tak nejak cítim, že by tu niečo malo zostať a keďže viem, že ma na tejto platforme stále ludia vyhľadávajú, dávam sa sem, v svojej poézii

Vianočná báseň

22.12.2023

December si zas Na perie z dažďa privyká. Boh ukryl svoje srdce Do medovníka. A čas je múdry blázon, Čo zobral všetkým kráľom Koruny. Polnočná omša Brnká na struny. Náhle sa vystrie vesmír, Dažďom spútany A siaha do hviezd Roztrasenými prstami. Že vraj som vaše, Teší sa dieťa, Čo v jasliach zohrievajú Kravičky. Anjel ho prikryl, Koledou, tónom z pesničky. Tak [...]

Robert Fico

„Sme vzorová krajina, ale platíme priveľa.“ Fico kritizuje EÚ a žiada spravodlivejšie ceny elektriny

20.03.2026 17:35

Fico kritizuje EÚ, že stále nemá konkrétne riešenia pre zníženie cien elektriny.

Jemen, USS Carney

Ďalšia sila na ceste: USA vysielajú na Blízky východ vojnové lode s elitnou jednotkou na palube

20.03.2026 17:20

Americká armáda vyslala na Blízky východ ďalšie tri vojnové lode.

Fico

Uprednostňuje EÚ Ukrajinu pred Slovenskom a Maďarskom? Aj Kyjev by mal spraviť gesto, tvrdí analytik

20.03.2026 17:06

Zablokovaná pôžička pre Kyjev, odmietnuté závery týkajúce sa Ukrajiny a 20. balík sankcií proti Rusku v nedohľadne.

Pellegrini

Pellegrini ukázal výplatnú pásku: „Každý má právo vedieť pravdu“, odkázal

20.03.2026 16:19, aktualizované: 16:41

Hlava štátu zdôraznila, že občania majú právo vedieť, aký príjem prezident dostáva.

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 372
Celková čítanosť: 1495669x
Priemerná čítanosť článkov: 4021x

Autor blogu