Založ si blog

Babka k babce, mám deravé kapce (aj peňaženku)

Nemám nič proti našim chlapcom na korčuliach. Naozaj. Prajem im, aby nastrieľali veľa gólov do cudzích sietí a nedostali žiaden do vlastnej. Ale odkedy sme hrali zápas s Českom, môj chlap sa zmenil na vyžmýkanú bábovku.

Vravím  mu včera večer: treba ísť kúpiť mäso do Metra. Vyhovoril sa, vraj je unavený a vonku prší. A chce sa mu spať. O jednej v noci sedel pred televízorom a pozeral olympiadu.

Ráno vstal s obrovskými kruhmi pod očami – a zas ho zaujímala len televízna obrazovka. Moja dobrá, pokojná, láskavá polovička sa premenila na unavenú kôpku nervov.  Tak som mu preniesla periny do obývačky – niežeby som ho vyháňala zo svojej postele, to nie! No viem, že ešte chvíľku budem slamená vdova. Vyskúšala som všetky metódy ako upútať jeho pozornosť. Ženské lstivosti tu hádam netreba vymenovávať, no jednu si neodpustím. Cieľavedome a provokatívne som pred ním vytiahla peňaženku a začala rátať eurášiky. Veď už staré slovenské rozprávky vravia, že cvengot peňazí má obrovskú moc!

Ale nie počas olympiády!

Skončilo sa to tak, že som všetko spočítala a on ďalej sedel zababušený medzi perinami pred televízorom, s očami nastoknutými na obrazovke. Nič ním nepohlo. Ani vôňa koláča, ktorý som začala piecť. Nuž som sa rozhodla rolu slamenej vdovy prijať. Nájdem si zatiaľ inú zábavu. Povedzme prekrúcanie slovenských porekadiel. Inšpiráciu mám – v tých zrátaných eurášikoch.

Napríklad:

Babka k babce, mám deravé kapce, aj peňaženku!

Alebo:

Keď je hokej, nevolajte chlapa do obchodu, lebo ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva – vráti vám to pri vašom obľúbenom seriáli.

Alebo:

Mužov treba ľúbiť aj vtedy, keď vám z nich brnia hlavy a ničia vám nervy rečami o hokeji. Vtedy najviac. Oni vám to raz vrátia, no nečakajte, že to bude pred koncom zápasu.

Alebo:

Kto druhému jamu kope, dostane vlastný gól!

 

:-) :-) :-)

Všetkým prajem príjemný víkend.

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251468x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu