Založ si blog

Sloboda vyjadrovania sa verzus ochrana osobnosti blogera

Blogujem zhruba dva roky, aj to s väčšími prestávkami. Svet blogerov je zaujímavý a svojim spôsobom veľmi inšpiratívny. Vyskúšala som viacero blogovacích serverov. Najdlhšie som sa zdržala vo  www.blog.sk, istý čas som pobudla aj vo www.blog.sme.sk , kolegovia ma stiahli do fanboxu, aj do facebooku.  V každom som narazila na dva mantinely. Jedným bola absolútna názorová sloboda, prezentovaná anonymnými nickmi,  kde sa dalo povedať naozaj všetko, aj to, čo neskôr človek riadne oľutoval. Druhým bola ,,tvrdá ruka adminov“, ktorí mazali nevhodné komentáre, resp. rušili blogy.

Bloger je bytosť s vlastnými názormi a postojom.

Bloger je však zároveň aj bytosť s dušou. Zväčša dáva do priestoru slová s láskou – a chce ich prijímať nazad tak, aby nezranili. Pozitívna kritika nikomu neublíži. Prijme ju každý bloger, buduje ďalej podľa nej svoj blog. Zbytočné ataky, slovné urážky a vulgarizmy, ktoré sa tak radi ukrývajú pod anonymnými nickmi, však narúšajú jeho odhodlanie písať, resp. niečo vytvárať. A práve vtedy má rozhodujúci vplyv prostredie, do ktorého svoj blog vsadil.

Pre to druhé – ochranu osobnosti blogera, som si po dlhšom zvažovaní vybrala za svoj domovský blog blogovací system www.blog.pravda.sk.  Po vlastných skúsenostiach, kedy sa na mojich starých blogoch nazhromaždili zbytočné hádky, ktoré som nemohla nijako ovplyvniť.  Potrebujem nástroj, ktorý mi ukáže, s kým mám dočinenia, dopraví mi jeho IP adresu a elektronickú adresu priamo do mailovej schránky. Nástroj, ktorý mi pomôže odstrániť akýkoľvek nevhodný komentár, čo by mohol dehonestovať moje články vulgarizmami, resp. inými útokmi. Potrebujem adminov,  ktorí budú vedieť, čo sa na ich blogovej doméne deje, budú mať prehľad o blogeroch a v prípade potreby včas zasiahnu.

Zatiaľ som všetky tieto nástroje našla vo www.blog.pravda.sk.    Z profesionálneho sveta novinárčiny, kde pracujem, som naučená na čistú grafiku, ktorá dýcha a nie je ,,prepchaná“ zbytočnosťami. Taká sa mi zdá aj grafika nového blogového systému, ktorý je navyše veľmi jednoduchý a ľahko ovládateľný.

Ďakujem Pravde, že ho vytvorila a že mám možnosť byť tu.

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 2. časť

05.10.2019

Často sa hovorí, že naša civilizácia je tesne pred zrútením, tak ako bola Rímska ríša pár desaťročí pred svojim zánikom. Ak niekto nečítal predchádzajúcu časť, je tu: Julian Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 1. časť

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska -1. časť

04.10.2019

Osobnosť rímskeho cisára Juliana Apostatu patrí k tým, ktoré majú tie najkrajnejšie, hraničné ohodnotenia. Záleží na tom, kto sa na neho z akej perspektívy díva. Rímsky historik Ammianus Marcellinus (žil v 4. storočí), neovplyvnený prizmou kresťanského náboženstva, o ňom píše ako o poslednom veľkom cisárovi Rímskej ríše, ktorý sa pokúsil o náboženskú [...]

Maďar, Slovák, Hún aj Kvád – nepriateľ, či brat?

02.10.2019

Priznám sa, že ma k tejto úvahe priviedla debata na mojej FB stránke, kde som odcitovala časť diela rímskeho historika, Ammiana Marcellina *1 a jeho diela Dejiny rímskej ríše za soumraku antiky. Nepatrím k obdivovateľom a hltačom ľahkého beletristického žánru. Mojou srdcovkou je poézia – a kroniky. Čím staršie, tým lepšie. Ammianus Marcellinus ma zaujal už pred [...]

Očkovanie / Vakcína / Covid / Koronavírus /

ŠÚKL eviduje 7752 hlásených podozrení na nežiaduce účinky vakcín

30.07.2021 12:30

Z celkového počtu hlásení je 46 závažných, čo predstavuje 9,6 percenta hlásení.

imrecze,

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

30.07.2021 12:03

Exprezident finančnej správy Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára v súvislosti s machináciami pri IT tendroch.

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 11:41

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Artemis

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 349
Celková čítanosť: 1079040x
Priemerná čítanosť článkov: 3092x

Autor blogu