Založ si blog

Teším sa… (alebo o manželkách hokejových bláznov)

Patrím k tým ľuďom, ktorí musia svojim citom nasadiť nie jednu, ale prinajmenšom štyri ohlávky. Skrotiť ich, a hlavne včas, je dosť náročné. S negatívnymi citmi sa radšej uzatváram do samoty. Veď sú ako náhrdelník. Stačí, že ich nosím na svojom krku ja. Nemusia visieť aj na iných. S tými dobrými sa však vždy chcem podeliť.

Mám rada, keď môžem povedať: teším sa… Bolo to jedno z prvých slov, ktoré mi prišlo na rozum aj v dnešné ráno. Z postielky som sa pobrala rovno ku kompu (mávam vo zvyku pozrieť sa, čo je nové na blogu) …. a tešila som sa.

Z mien, ktoré sa objavili v rubrike nové blogy. Za ich nickmi sú ľudia, ktorých si vážim, ktorým dôverujem, s ktorými budem rada na jednej lodi. Každý z nich prináša svoje vlastné názorové bohatstvo a rozmanitosť. Tvorbu viacerých z nich poznám a tak viem, že sem vkročilo kvalitné glosátorstvo, výborné fotografické videnie, ale aj krehká ženská lyrika, či do poézie pretavený svet.

 

Teším sa aj z iných vecí, nielen zo staronových priateľov na blogu. Pravdupovediac, tá radosť je mi ,,importovaná“ do hlavy výkrikom ,,goool“, ktorý zaznel z hrdla mojej silnejšej polovičky. Priznávam sa, že nepatrím k tým, ktorí by kvôli hokeju vedeli prebdieť celú noc. On áno. Teraz sa teším z toho, že jeho olympijské kruhy pod očami majú aký taký zmysel.

My, manželky hokejových bláznov a fanatikov, sa z radosti našich mužov tešíme aspoň tak, ako z tej našej vlastnej. Je pravda, že si aj trochu zahundreme: na rozhádzané ponožky, nedopité pivo, chlebové omrvinky na zemi. No potom ideme uvariť prvú kávu. Pridáme do nej cukor – tak akurát, aby nebola ani sladká, ani horká. Ten cukor náš učí, aké máme byť. Priveľa sladkosti by predsa zaškodilo aj nám. A byť horká ako blen,to asi nemá rada žiadna žena.

 

Tak idem teraz zaliať kávu tomu svojmu a opýtať sa ho, ako sme na tom. Naposledy mi vravel, že vyhrávame 3:2. Idem sa tešiť spolu s ním a držať naším hokejistom palce, aby to nedokafrali.

:-)

Všetkým želám krásny deň

:-)

Šialené výkriky z našej obyvačky mi práve prezradili, že sme vyhrali 4:3

:-) :-) :-)

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 2. časť

05.10.2019

Často sa hovorí, že naša civilizácia je tesne pred zrútením, tak ako bola Rímska ríša pár desaťročí pred svojim zánikom. Ak niekto nečítal predchádzajúcu časť, je tu: Julian Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 1. časť

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska -1. časť

04.10.2019

Osobnosť rímskeho cisára Juliana Apostatu patrí k tým, ktoré majú tie najkrajnejšie, hraničné ohodnotenia. Záleží na tom, kto sa na neho z akej perspektívy díva. Rímsky historik Ammianus Marcellinus (žil v 4. storočí), neovplyvnený prizmou kresťanského náboženstva, o ňom píše ako o poslednom veľkom cisárovi Rímskej ríše, ktorý sa pokúsil o náboženskú [...]

Maďar, Slovák, Hún aj Kvád – nepriateľ, či brat?

02.10.2019

Priznám sa, že ma k tejto úvahe priviedla debata na mojej FB stránke, kde som odcitovala časť diela rímskeho historika, Ammiana Marcellina *1 a jeho diela Dejiny rímskej ríše za soumraku antiky. Nepatrím k obdivovateľom a hltačom ľahkého beletristického žánru. Mojou srdcovkou je poézia – a kroniky. Čím staršie, tým lepšie. Ammianus Marcellinus ma zaujal už pred [...]

imrecze,

Exšéfa Finančnej správy Františka Imreczeho prepustili z väzby

30.07.2021 12:03

Exprezident finančnej správy Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára v súvislosti s machináciami pri IT tendroch.

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

Baroková Biskupská záhrada na Spiši

30.07.2021 12:00

Na Spiši sa budete cítiť ako vo Francúzsku. Biskupská záhrada má veľký potenciál.

protest proti zvýhodňovaniu očkovaných, Prezidentský palác

Protest pri Prezidentskom paláci pokračuje. Polícia tvrdí, že prijala opatrenia

30.07.2021 10:59, aktualizované: 11:41

Bratislavská polícia podľa vlastných slov prijala adekvátne opatrenia a v prípade narušenia verejného poriadku je pripravená v zmysle zákona zasiahnuť.

Letná akadémia, Luník IX

Deti z Luníka dali prednosť učeniu

30.07.2021 10:19

Doobeda programujú roboty z lega, skúmajú rôzne technológie a poobede sa vzdelávajú na rôznych prednáškach.

Artemis

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 349
Celková čítanosť: 1079030x
Priemerná čítanosť článkov: 3092x

Autor blogu