Založ si blog

Teším sa… (alebo o manželkách hokejových bláznov)

Patrím k tým ľuďom, ktorí musia svojim citom nasadiť nie jednu, ale prinajmenšom štyri ohlávky. Skrotiť ich, a hlavne včas, je dosť náročné. S negatívnymi citmi sa radšej uzatváram do samoty. Veď sú ako náhrdelník. Stačí, že ich nosím na svojom krku ja. Nemusia visieť aj na iných. S tými dobrými sa však vždy chcem podeliť.

Mám rada, keď môžem povedať: teším sa… Bolo to jedno z prvých slov, ktoré mi prišlo na rozum aj v dnešné ráno. Z postielky som sa pobrala rovno ku kompu (mávam vo zvyku pozrieť sa, čo je nové na blogu) …. a tešila som sa.

Z mien, ktoré sa objavili v rubrike nové blogy. Za ich nickmi sú ľudia, ktorých si vážim, ktorým dôverujem, s ktorými budem rada na jednej lodi. Každý z nich prináša svoje vlastné názorové bohatstvo a rozmanitosť. Tvorbu viacerých z nich poznám a tak viem, že sem vkročilo kvalitné glosátorstvo, výborné fotografické videnie, ale aj krehká ženská lyrika, či do poézie pretavený svet.

 

Teším sa aj z iných vecí, nielen zo staronových priateľov na blogu. Pravdupovediac, tá radosť je mi ,,importovaná“ do hlavy výkrikom ,,goool“, ktorý zaznel z hrdla mojej silnejšej polovičky. Priznávam sa, že nepatrím k tým, ktorí by kvôli hokeju vedeli prebdieť celú noc. On áno. Teraz sa teším z toho, že jeho olympijské kruhy pod očami majú aký taký zmysel.

My, manželky hokejových bláznov a fanatikov, sa z radosti našich mužov tešíme aspoň tak, ako z tej našej vlastnej. Je pravda, že si aj trochu zahundreme: na rozhádzané ponožky, nedopité pivo, chlebové omrvinky na zemi. No potom ideme uvariť prvú kávu. Pridáme do nej cukor – tak akurát, aby nebola ani sladká, ani horká. Ten cukor náš učí, aké máme byť. Priveľa sladkosti by predsa zaškodilo aj nám. A byť horká ako blen,to asi nemá rada žiadna žena.

 

Tak idem teraz zaliať kávu tomu svojmu a opýtať sa ho, ako sme na tom. Naposledy mi vravel, že vyhrávame 3:2. Idem sa tešiť spolu s ním a držať naším hokejistom palce, aby to nedokafrali.

:-)

Všetkým želám krásny deň

:-)

Šialené výkriky z našej obyvačky mi práve prezradili, že sme vyhrali 4:3

:-) :-) :-)

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251498x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu