Založ si blog

Veď na Slovensku sa dá veľmi ľahko zbohatnúť!

Slobodné zamestnanie má svoje výhody – idete si kedy chcete, kde chcete, hlavné je, aby ste si zarobili na každodenný chlebík. Také je aj povolanie novinára na voľnej nohe. Profesionalita by mu nemala dovoliť pozerať sa na isté javy príliš osobne. Pre žurnalistu je nadhľad potrebný ako soľ. Predsa sú však okamihy, keď mu cez hrošiu ,,novinársku“ kožu vylieza jeho vlastné, človečenské ja.

Stalo sa mi to dnes dopoludnia, v meste. Zastavila som sa v Tescu, na nákup a šálku kávy. Prišla na mňa obyčajná ľudská potreba. Nuž som sa vybrala na miestne toalety. Záchodová dáma, čo vyberala drobné, sedela v malej úzkej drevenej kabínke. Na skle pred ňou bol vylepený nápis: páni za pisoár 15 centov, za celé WC 20 centov, dámy 20 centov. Keďže suma bola jasná a zrozumiteľná, zalovila som v peňaženke. V priehradke, kde mávam drobné, som našla iba 50 centovku. Vybrala som ju a podávam madam za okienkom. Usmiala sa – a nič. Pozerám sa na ňu, čakám, kedy mi vydá. Stále nič.

 

Nuž, som už raz taká. nemám rada zbytočné ťahanice, ani keď sa jedná o tridsať centov. Mier mojej duše je mi drahocennejší. Tak som milú záchodovú dámu nechala s jej drobnými. Možno by niekto iný reagoval – ja nie.

Možno je to tým, že nie som stavaná na boje s veternými mlynmi a nemienim zo seba robiť Dona Kichota – ani pre tých pár cenťákov, či pre niečo iné. Prišla som však na to, že na Slovensku sa dá pomerne ľahko zbohatnúť. A že základná slušnosť sa po podaktorých kĺže ako voda po skle. Nuž, každý z nás je nejaký…

 

:-)

 

Všetkým vám želám krajší deň, ako mám dnes ja.

Ne/STRETNUTIE

07.04.2023

„Pútnička, kam si zmizla?“ „Nepoviem. Odišla som.“ „Prečo?“ „Nechce sa mi tu už byť s vami. Som unavená.“ „Z čoho…“ „Z vás… Ako míňate slová. Ste ako Maruškin otec. Nemajú pre vás cenu.

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Sudán, burhán

Po zlyhaní rozhovorov otriasa sudánskym Chartúmom paľba, zahynulo 27 ľudí

02.06.2023 18:45

V Sudáne pokračujú boje medzi armádou a polovojenskými Jednotkami rýchlej podpory.

Hell Angels

Bratislavu obsadili Hells Angels. Ako sa v jej uliciach kontroverzní motorkári správali?

02.06.2023 18:27

Do niektorých krajín nesmú. Slovensko navštívili členovia obávaného motorkárskeho klubu.

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 369
Celková čítanosť: 1269438x
Priemerná čítanosť článkov: 3440x

Autor blogu