Založ si blog

Po troch mesiacoch a piatich dňoch mám 50 459… Celkom slušné!

 

Každý, kto vstupuje do virtuálu so snahou prezentovať niečo zo svojho vnútra, je vlastne malý exhibicionista. Inak by nedával svoje veci do verejného priestoru, kde sa k ním môžu všetci vyjadriť. A ten, kto publikuje pravideľne, sa chtiac či nechtiac, úmyselne, či neúmyselne, stáva verejnou osobou. Človekom, ktorý má okrem srdca na vystretej dlani aj celé svoje ja. V písmenkách sa nič nedá skryť a utajiť. Odhalia povahu lepšie, než detektor lži.

Najväčšími písmenkovými borcami sú zrejme blogeri. Pravdaže, nájdu sa aj iní závisláci, čo celé dni presedia nad riadkami kníh – spisovatelia, novinári. Možno toho vyprodukujú viac, od blogerov ich však líši jedna zásadná vec – píšu za peniaze. Kym blogeri tvoria zadarmo. Jedinou ich odmenou je kolektív ,,podobne postihnutých“, medzi ktorými sa ocitli a ktorí sa im časom stanú blízkymi, hoci ich predtým nikdy nevideli. Podobná záľuba ich spája do virtuálnej rodiny, ktorá má mnohé atribúty naozajstnej rodiny. Vzniká tam mnoho pozitívnych vzťahov – priateľstvá, lásky, ale aj negatívne, odpor, pohŕdanie, závisť. Je však ešte jeden motív, pre ktorí blogeri píšu zadarmo, ktorý je (aspoň pre niektorých), omnoho silnejší. A tým sú čitatelia. Na rozdiel od kníh a časopisov sú interaktívni, vstupujú rovno do tvorivého procesu, ktorý sa blogerovi prave ,,krúti“ v hlave a často mení jeho pripravované zámery. Čitatelia sú vlastne jedinou blogerovou odmenou. Čím je ich viac, tým má jeho písanie väčší zmysel.

Pred troma mesiacmi a piatimi dňami som publikovala v našom novovzniknutom blogovisku www.blog.pravda.sk svoj prvý článok – Rozprávku o šípovej ruži. Dnes môžem bilancovať.

Tri mesiace a päť dní – to je 50 459 kliknutí, 103 článkov, 1437 komentárov.

Som dojatá, lebo vďaka tým, čo si moje články odťukli, sa môj www.rozpravkarka2.blog.pravda.sk stal zrejme v tomto blogovisku najotváranejší (ak sa mýlim, rada sa nechám opraviť). Aj keby to však nebolo tak, mám za čo ďakovať. Tie tri mesiace ma obohatili o nových, pozitívnych ľudí, dali mi nové priateľstvá, ale zároveň ma prinútili pozrieť sa cez iné okuliare aj na tie staré. Až na pár škrabancov na duši to bolo krásne obdobie, plné objavovania.

 

Ďakujem všetkým čitateľom, svojim priateľom blogerom a priateľkám blogerkám, že mi ho dali.

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251477x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu