Založ si blog

Politické podpásovky… (alebo ako sa v rámci prevolebného boja podpaľujú autá)

Zapovedala som sa, že sa nedám vtiahnuť do predvolebnej politickej kampane a zostanem pekne krásne v krajine svojich príbehov a rozprávok. Tam je bezpečne, tam je dobro dobrom, zlo zlom, vinníci sú potrestaní a láska sa končí veľkým svadobným veselím.

Život však nie je rozprávka a najmä v tomto predvolebnom období je to riadny ring, pästiarský zápas s množstvom podpásoviek a nechutností.

Predvolebné ťahy naozaj idú do absurdností. Jedna z nich sa stala cez víkend.Majiteľovi siete regionálnych novín, Igorovi Matovičovi (ktorý je na kandidátke SaS), niekto podpálil auto s predvolebnými letákmi. Galantsko_04

To, že sa v novinách, na internete, v televízii aj rozhlase strany ohadzujú kadejakými poľutovania hodnými výrazmi a klamstvami, je jedna vec. Druhá je, ak niekto na prezentovanie svojich politických názorov použije zločin – čím podpálenie auta nesporne je.

Kam zašlo naše Slovensko, že sa predvolebná kampaň vyhrotila do takýchto nezmyselných, nemorálnych a odsúdenia hodných skutkov?

Igora Matoviča poznám. Je to mladý muž s obdivuhodnými schopnosťami. Firma, ktorú založil, je preňho rodina. Kiež by sa každý zamestnávateľ tak vedel starať o svojich zamestnancov, ako sa stará on. Jeho prístup k práci a k rodine je pre mňa dostatočným odporúčaním na to, že sa bude vedieť obracať aj v politike. Volila by som ho, aj keby kandidoval za stranu planetárneho združenia.

Ak takýmto ľuďom hádžeme polená pod nohy, tak čo čakáme od budúcnosti?

Povedala som si, že sa do politiky nedám zapliesť, no to, že sa podpaľujú autá mladým ľuďom, ktorí chcú v našej republike niečo zmeniť k lepšiemu, to nepovažujem za fér. Je to hanebnosť prvého stuňa, aká sa používa v tom najzákernejšom boji.

 

Viac číatje na: http://matovic.blog.sme.sk/c/229692/Ako-nam-auticko-podpalili.html

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 2. časť

05.10.2019

Často sa hovorí, že naša civilizácia je tesne pred zrútením, tak ako bola Rímska ríša pár desaťročí pred svojim zánikom. Ak niekto nečítal predchádzajúcu časť, je tu: Julian Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska – 1. časť

Julián Apostata a jeho miesto v dejinách Slovenska -1. časť

04.10.2019

Osobnosť rímskeho cisára Juliana Apostatu patrí k tým, ktoré majú tie najkrajnejšie, hraničné ohodnotenia. Záleží na tom, kto sa na neho z akej perspektívy díva. Rímsky historik Ammianus Marcellinus (žil v 4. storočí), neovplyvnený prizmou kresťanského náboženstva, o ňom píše ako o poslednom veľkom cisárovi Rímskej ríše, ktorý sa pokúsil o náboženskú [...]

Maďar, Slovák, Hún aj Kvád – nepriateľ, či brat?

02.10.2019

Priznám sa, že ma k tejto úvahe priviedla debata na mojej FB stránke, kde som odcitovala časť diela rímskeho historika, Ammiana Marcellina *1 a jeho diela Dejiny rímskej ríše za soumraku antiky. Nepatrím k obdivovateľom a hltačom ľahkého beletristického žánru. Mojou srdcovkou je poézia – a kroniky. Čím staršie, tým lepšie. Ammianus Marcellinus ma zaujal už pred [...]

Richard Raši

Raši: Hlas vylučuje predvolebnú spoluprácu so Smerom

19.09.2021 15:18

Ficovi odkázal, aby sa sústredil na opozičnú sociálno-demokratickú politiku, Hlas ju chce robiť so svojou predstavou, ktorá je podľa neho iná.

Hurikán

Nad Atlantikom sa vytvára tropická búrka Peter

19.09.2021 14:28

Zároveň sa nad vzdialenejším východným Atlantikom neďaleko Kapverdských ostrovov pri strednej Afrike začala točiť nová tropická cyklóna.

Maroš Žilinka, Daniel Lipšic

Žilinkovi dôveruje viac ľudí ako Lipšicovi

19.09.2021 14:04

Marošovi Žilinkovi dôveruje 42 percent opýtaných, Danielovi Lipšicovi 29 percent. Obidvom sa čísla oproti februáru 2021 znížili.

Boris Kollár

Nové pomery v koalícii? Kollár sľubuje päť nových poslancov

19.09.2021 12:52

V súčasnosti má Sme rodina 17 poslancov. Kto prestúpi do klubu tohto hnutia nechcel Kollár skonkretizovať.

Artemis

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 349
Celková čítanosť: 1089738x
Priemerná čítanosť článkov: 3122x

Autor blogu