Osobný odkaz pre dúhového tuláka: na ktorej hviezde si sa zase skryl?

Už pár dní tu čakám, aby som mohla povedať ĎAKUJEM. Ale ty si sa zase skryl. Ja viem. nemáš rád to ustavičné bla bla bla. Radšej sypeš dúhu z dlaní. A chytáš Svetlonosom svetlo z lampášov. A ja tu zbieram slabiky. Vážim ich. Meriam ich hĺbku.

Prvýkrát cítim, že je slov málo. Tak hľadám tú svoju starú mašľu, ktorú som kedysi nosila vo vlasoch, keď ešte boli gaštanové. Teraz sú čierne. Aj ja sa občas hrávam s farbičkami. Ukrývam pár bielych vlákien pod čiernu. Potom sú ako noc. 

Tou starou mašlou zviažem svoju vďaku. Pošlem ti ju na tú hviezdu, v ktorej si sa skryl. Len mi odtiaľ aspoň zamávaj, nech nepríde na cudziu adresu.

Zuzana Kuglerová: zhudobnené básne

26.10.2025

Matička PROSTOTA Matička Prostota, ty, čo si ešte svätá. Strelia ťa spod plota uprostred psieho leta.

Polnočná

21.10.2025

Dnes tu sme, zajtra nemusíme. Tak nejak cítim, že by tu niečo malo zostať a keďže viem, že ma na tejto platforme stále ludia vyhľadávajú, dávam sa sem, v svojej poézii

Vianočná báseň

22.12.2023

December si zas Na perie z dažďa privyká. Boh ukryl svoje srdce Do medovníka. A čas je múdry blázon, Čo zobral všetkým kráľom Koruny. Polnočná omša Brnká na struny. Náhle sa vystrie vesmír, Dažďom spútany A siaha do hviezd Roztrasenými prstami. Že vraj som vaše, Teší sa dieťa, Čo v jasliach zohrievajú Kravičky. Anjel ho prikryl, Koledou, tónom z pesničky. Tak [...]

Trump leyenová

Trump pritlačil na Európu. Brusel ustúpil tesne pred hrozbou nových ciel

20.05.2026 06:15

EÚ dosiahla predbežnú dohodu o implementácii obchodného dohovoru s USA.

Trump

Vzbura republikánov: Senát chce Trumpovi zviazať ruky pri vojne s Iránom

20.05.2026 06:03

Senát schválil návrh na obmedzenie právomocí.

Pobaltie, NATO

Ako Rusko vo vojnovej hre porazilo NATO. A bolo to pomerne ľahké. Kde má aliancia slabinu?

20.05.2026 06:00

Vojnová hra mala za úlohu preveriť najmä politickú pripravenosť NATO čeliť útoku na Európu, ktorý by prikázal šéf Kremľa Vladimir Putin.

farmári, dobytok, Banská Bystrica

Dážď prišiel neskoro, farmári rátajú škody. Termíny prvej pastvy posúvajú, niekde nemajú čo kosiť

20.05.2026 06:00

Na pranostiku o Medardovej kvapke sa dnes už spoliehať nedá.

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 372
Celková čítanosť: 1518473x
Priemerná čítanosť článkov: 4082x

Autor blogu