Založ si blog

Viete, čo urobí pes, ktorý nedokáže preskočiť plot?

Už od rána ma pokúša. Čo iné, ako znovu pohladiť prštekmi klávesnicu. Lenže deň je dlhý, aj keď ma krátky chvost. Pritrafilo sa mi ísť na besedu s deťmi do školy. Potom k nám zavítala návšteva, aj navariť bolo treba – a na písanie akosi nezostal čas.

Až teraz.

Desať minút po polnoci príde človeku všeličo na um. Niečo sa snaží dostať z hlavy von, niečo zas v nej udržať.

Nechať v nej dojmy, ktoré boli krásne. Triedu, plnú detí. Chlapcov – dvanásť, trinásťročných, usmiatých, zvedavých. Takých, čo najradšej držia v rukách hokejky. Nečudo, veď boli zo športovej školy, hokejovej triedy.

Vytriasť si z hlavy zopár slov, ktorým som neporozumela. Dôvodu, pohnútkam, pre ktoré boli napísané. Presnejšie povedané, nerozumiem ich arogancii. Tej vlastne nerozumiem vôbec.

Nájsť si motto pre deň, ktorý nastáva: pokoj v duši a mier ľuďom…

Radosť, premiešaná so smútkom. Možno, že je to presne tak, ako to má byť. Trochu miesta pre hnev, trochu pre smiech. Všetko sa so všetkým zmieša. Tak ako štekot psov za plotom našej záhrady.

Sú dva – tie psy. Jeden sa volá Čárli, druhý Bojar. Čarlí je malý rozmaznaný bytový fúzač. Nikdy nebol na reťazi. Plot pre neho neznamená hranicu, ale ochranu a bezpečie.

Bojar je slovenský čuvač. Krásny. Veľký. S mäkkúčkou srsťou. Má iba jednu smolu. Je priviazaný k reťazi. Aj on má okolo seba ploty. Občas sa stane, zázrakom, zvaným náhoda, že sa utrhne z reťaze. Prvé, čo spraví je, že plot preskočí.

Ten malý to nedokáže, aj keď sa mnohokrát snažil Bojara napodobniť. Jednoducho po jeho výšku nedorástol.

A viete, čo urobí každý pes, ktorý nevie preskočiť plot?

Očuráva ho a špiní.

:-)

Všetkým, ktorí sú schopní preskočiť svoje ploty,

želám pokojný zvyšok noci a pekný deň.

 

 

 

 

Dievčatko a zápalka

14.03.2023

„Už si rozkvitla?“ „Ano.“ „Trvalo Ti to dlho. Veľmi dlho.“ „Ja viem.“ „Prečo?“ „Na začiatku bola samá neláska. Toľko nelásky, že sa mi z toho krútila hlava. Uletela som z toľkého točenia.“

To je tak, keď somár stále ťahá (alebo Príbeh káry)

27.02.2023

Ehm. Dobre. Začnem o sebe. Som kára. Celkom obyčajná. Taká, čo zvykne ťahať náklad. Nuž som si len tak stála pri ceste a čakala, kto na mňa začne nakladať.

Stratené mestá našej historie: Eburu, sídlo kvádskych kráľov

30.12.2022

Pred dvom dňami som mala na svojej FB stránke veľmi peknú debatu o jednom z národov, ktorý žil na našom území viac ako 400 rokov, a predsa o ňom vieme pramálo. Zostavovatelia učebníc dejepisu pre základné a stredné školy ho priradili ku Germanom, venovali mu pár všeobecných viet – a to bolo všetko. Áno. Reč je o Kvádoch. Ako poznamenal jeden z komentujúcich na [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rozpravkarka2

Tak som sa vrátila... O trochu smutnejšia. Pretože zo sveta sa stratila rozprávka o troch grošoch. Mám pocit, že ju musím znovu nájsť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 368
Celková čítanosť: 1251528x
Priemerná čítanosť článkov: 3401x

Autor blogu